Jak długo będzie unosił się balon?

Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba rozróżnić rodzaje balonów:

a) balony lateksowe (gumowe) 12''

Rozmiar: 12''

Czas unoszenia: 6-12 godzin

Czas unoszenia (po dodaniu uszczelniacza Hi-Float): wg. producenta 1 tydzień, z naszego doświadczenia wynika że minimum 2 dni-5 dni 

 

Balony te unoszą się najkrócej ze względu na budowę powłoki balona lateksowego, która jest nieszczelna, dzięki czemu  hel, który jest gazem o bardzo małych cząsteczkach i ulega utlenianiu przez pory w powłoce balona.

 

b) balony foliowe

Czas unoszenia: 1- 2 tygodni

 

Balony te unoszą się dłużej jednak jeśli balon ma inny kształt niż owalny z każdym dniem w takich miejsach jak np ogonek, noga, rączka, ucho czy skrzydło będzie się szybciej wydostawał hel - w takim wypadku można delikatnie dodmuchiwać słomką żeby balon był ciągle "pełny"

 

c) balony Bubbles  (plastikowe)

 

Czas unoszenia: 2-4 tygodni

 

Poza tym na czas unoszenia balona mają wpływ:

 • jakość balona
 • przechowywanie balona przed napełnieniem (nie powinien być narażony na działanie promieniowania słonczego)
 • kształt balona (najdłużej unoszą się balony o kształcie zbliżonym do kuli)
 • rozmiar balona (im większy balon tym dłużej się unosi)
 • przeznaczenie balona (balon stojący jako dekoracja unosi się dłużej, od balona służącemu jako zabawka, gdy jest on gnieciony, szarpany itp.)

Czy napełniamy helem balony od Klientów?

Ze względu na różną jakość balonów, oraz duże ryzyko zniszczenia balona nie napełniamy balonów od Klientów.

 

Balony a ochrona środowiska?

Oto kilka informacji o balonach lateksowych (gumowych):

 • Balony lateksowe (gumowe) wykonywane są z kauczuku naturalnego, a więc substancji otrzymywanej z soku mlecznego – pozyskiwanego z drzewa kauczukowca tzw. lateksu. Do produkcji balonów ze względu na ich delikatność nadaje się jedynie lateks naturalny.
   
 • Po wypuszczeniu balony wypełnione helem unoszą się do góry i gnane wiatrem oddalają się z miejsca pokazu, cały czas wznosząc się. Po osiągnięciu wysokości ok. 8500 m, niższe ciśnienie i ujemna temperatura powodują chwilowe zawieszenie balonu, który zamarza, a następnie pęka na mnóstwo drobnych kawałeczków, które spadają na ziemię.
   
 • Drobne kawałki balonu spadają na ziemię, gdzie stopniowo ulegają degradacji.  Czas rozkładu balonów zależny jest ilości docierającego do niego światła UV, jednak przeprowadzone badania pokazują, że zbliżony jest on do czasu rozkładu liścia dębowego.

 

Powyższe informacje dotyczą jedynie balonów lateksowych (gumowych). Balony foliowe wykonywane są z mylaru (tj. politereftalanu etylenu (PET) ), a następnie metalizowane i kolorowane, a więc nie poddają się rozkładowi i w żadnym wypadku nie wolno ich wypuszczać, gdyż opadając mogą zaśmiecać środowisko naturalne.

Również balony z wkładką LED nie są dedykowane do wypuszczanie w powietrze, gdyż wkład LED zbudowany jest z żarówki, baterii i plastikowej obudowy, które po opadnięciu na ziemię zanieczyszczają środowisko. Dodatkowo takie balony puszczane są zazwyczaj ze wstążką plastikową, która również podlega długiemu procesowi rozkładu.

 

Źródło oraz więcej informacji:

https://www.gaudeo.pl/czy-balony-sa-ekologiczne-czy-wypuszczanie-tysiecy-balonow-nie-szkodzi-srodowisku

 

Dostawa na terenie Jastrzębia-Zdroju i okolic jest GRATIS

pozostałe miasta ustalane są indywidualnie